fbpx

Geceyim

Doğan Cüceloğlu

Doğum Yeri: 
Mersin/Silifke

Doğum Yılı:
9 Şubat 1938

Ölüm Yılı:
16 Şubat 2021

Doğan Cüceloğlu, 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya geldi ve ortaokula kadarki eğitimini Mersin’de tamamladı. Ankara ve Kırklareli’de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. ABD’de Illinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yapan Cüceloğlu, Türkiye’de Hacettepe Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi’nde çalışmış, Fulbright bursu ile Berkeley’deki Californiya Üniversitesi’nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene görev yaptı. 1980-1996 yılları arasında ABD’deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi’nde de görev yapan Psikolog Yazar Cüceloğlu; 1996’dan bu yana Türkiye’de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, anne-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler konferanslar ve atölye çalışmaları düzenledi.

Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi yayınlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanıdır. Çok sayıdaki kişisel gelişim kitapları Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını inceleyen kaynak eser niteliğindedir .

İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki evinde 83 yaşında hayatını kaybetti. 18 Şubat 2021’de Levent Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Aşiyan Mezarlığı’nda defnedildi .

Son Güncellenme Tarihi: 5.04.2023
Eser sayıları kontrol edilip güncellencektir.

1
Şiir
1
Roman
1
Öykü
1
Deneme

Doğan Cüceloğlu

Doğum Yeri: 
Mersin/Silifke

Doğum Yılı:
9 Şubat 1938

Ölüm Yılı:
16 Şubat 2021

Eserleri

Eserler eklenecektir.