fbpx

Geceyim

        Geceyim, yeni bir projeyle karşınızda! Sizler için temel ve klasik kitapları seslendiriyoruz. Dilediğiniz zaman bu kayıtlara erişip kaldığınız yerden dinlemeye devam edebilirsiniz. 

Her biri özenle hazırlanmış bu Momo, Simyacı, Şeker Portakalı ve Küçük Prens seslendirmelerini aşağıda bulunan açıklamalarda yer alan çeşitli platform butonlarına tıklayarak erişebilirsiniz.

Küçük Prens seslendirmesini dinleyerek ödüllü soruları cevaplayarak Küçük Prens kitabını kazanabilir veya sevdiklerine hediye edebilirsin.

Sen de bu güzel çalışmaya dahil olmak ister misin? Buraya tıklayarak desteklerimizle kendi çalışmana hemen başlayabilirsin.

Momo

Bu kitapta zaman bilmecesinin ta kendisi söz konusudur. Bu bilmece doğal gibi görünen olaylara şaşmayı, henüz unutmamış olan çocuk ve yetişkinleri aynı derecede düşündürecektir. Momo’nun öyküsü yeri beli olmayan bir hayal ülkesinde ve belirsiz bir şimdiki zamanda geçmektedir. Ancak prensler, büyücülerden söz etmemektedir, simgeler tümüyle günümüz yaşamından alınmıştır… 

Simyacı

Dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho’nun ‘Simyacı’ adlı eserini seslendireceğiz. Türkiye’de çok fazla okunan bu roman Mevlana’nın ünlü mesnevisinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkılarak yazılmıştır. Yüreğinde, çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir klasik yapıt haline gelmiştir. Simyacı İspanya’dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santhiago’nun masalsı yaşamının öyküsü, aynı zamanda bir nasihatname. ‘Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?’ sorularına cevap veren bir yaşam ve ahlak kılavuzu.

Şeker Portakalı

Jose Mauro de Vasconcelos’ un kendi hayatından yola çıkarak yazdığı kitap, hayal gücü ve yetenekleri sınırsız olan Zeze isimli bir çocuğun haylazlıkla donatılmış hayatını ve erken yaşta tanıştığı acıyı konu edinir. Şeker Portakalı’nın ana teması aslında “sevmektir”. Kahramanın sevgiyi büyüdükçe tanıması ve acıyla bütünleştirmesidir.

Küçük Prens

Küçük Prens, kendi galaksisinde, kendi dünyasında tek bir gül ile yaşayan bir Küçük Prens’in başka galaksileri gezmek için tek gülünü tek başına bırakıp yolculuk yapmasını anlatır. Ancak bu yolculuk esnasında vurgulamak istediği şey ‘büyümek’tir. İnsanların yaş aldıkça, büyüdükçe insani ve temel değerlerden uzaklaşmalarını hatta yozlaşmalarını masum Küçük Prens’in gözlerinden bize aktarır.