Kitap Seslendirmeleri

        Geceyim, yeni bir projeyle karşınızda! Sizler için temel ve klasik kitapları seslendiriyoruz. Dilediğiniz zaman bu kayıtlara erişip kaldığınız yerden dinlemeye devam edebilirsiniz. Yayınlanan bu seslendirmeleri dinleyerek dinlediğiniz kitabı kazanabilir, kütüphanenize ekleyebilir veya birine hediye edebilirsiniz. Her bölüm sonunda, size bölümden bir soru sorulacak. Her bir bölüm bir şifre, şifreleri toplayıp bize ilk ileten olursanız o kitabı kazanacaksınız.

Küçük Prens

Küçük Prens, kendi galaksisinde, kendi dünyasında tek bir gül ile yaşayan bir Küçük Prens'in başka galaksileri gezmek için tek gülünü tek başına bırakıp yolculuk yapmasını anlatır. Ancak bu yolculuk esnasında vurgulamak istediği şey 'büyümek'tir. İnsanların yaş aldıkça, büyüdükçe insani ve temel değerlerden uzaklaşmalarını hatta yozlaşmalarını masum Küçük Prens'in gözlerinden bize aktarır.

Momo

Momo, otuza yakın dilde, dünyanın hemen her köşesinde yayımlandı ve milyonlarca okura ulaştı. Bu kitapta "zaman" bilmecesinin ta kendisi söz konusu. Bu bilmece, doğal gibi görünen olaylara şaşmayı henüz unutmamış olan çocuk ve yetişkinleri aynı derecede düşündürecektir. Momo'nun öyküsü, yeri belli olmayan bir hayal ülkesinde ve belirsiz bir şimdiki zamanda geçmektedir. Ancak öykü, prenslerden, büyücülerden, perilerden söz etmemektedir. Simgeler tümüyle günümüz yaşamından alınmıştır. Momo'da insan ilişkilerinin nasıl daraldığının, insanların sevgi, dostluk ve arkadaşlık değerlerinden nasıl yoksunlaştırıldığının eleştirel bir anlatımını bulacaksınız. Yazar; sürüleştirilen, yaşamına ve zamanına el konulan insanı, bir masal akıcılığında anlatmaktadır.