fbpx

Geceyim

Biz Bize Röportaj-2

• İlk nasıl yazmaya başladın, yazarken nerelerden nasıl ilham alıyorsun?

hayatın yoğun temposundan sıkıldığımda soluklanmak için kendimi bir kenara çekip olanı biteni gözetledim ve kendimle ağız burun savaştım girdiğim her savaştan burnum dahi kanamadan çıkabilmek için. yaşadıklarım sonucu belli bir olgunluğa ulaşıp kalemi elime aldım, kendimi denemek ve geliştirmek için atıldığım bu yolda ilerlemeye devam ettim. bulunduğum durumdan, konumdan, gözüme çarpan ve önüme çıkan her şeyden ilham alabiliyorum. çoğu zaman bir bakış bile şiirlere dökülmeye değer geliyor, sonunda ıslanacak olsam bile.

• Ne zaman “ben artık yazarım” diyebildin ya da diyor musun?

kendimi tam anlamıyla yazar olarak tanımlayamam. almam gereken çok yol, takılmam gereken çok taş, düşmem gereken çok kuyu var. eksiklerimin olduğunu biliyorum ve kendimi tamamlayama çalışıyorum.

• Yazmaya başlarken belli bir başlangıcın var mıdır? Masaya oturmadan yazamam mı dersin yoksa hayat yoğunluğu arasında da yazar mısın?

bulduğum her fırsatta yazabilirim eğer kalemi tutabiliyorsam. belli bir başlangıcım yoktur, o an yaratırım kafamda her cümleyi.

• En sevdiğin yazı türü nedir?  

en sevdiğim olarak ayırmakta zorlansam bile anı türlerine daha ağırlık verdiğimi itiraf edebilirim.

• Yazmak bir yetenek işi midir, herkes yazabilir mi?

insan hayallerini, düşüncelerini yazıya döker ve bu bir yetenek işi değildir. her insan hayal kurabilme ve düşünebilme yetkisine sahiptir. herkes yazabilir fakat herkes yazar olamaz. kitapçıların ‘çok satanlar’ rafına göz gezdirildiğinde söylemek istediklerimin anlaşılacağından eminim.

• Okuduğun kitaplardan birinin senaryosunu değiştirecek olsan hangisini neden değiştirirdin?

okuduğum kitapların herhangi bir senaryosunu değiştirmezdim fakat böyle bir güce sahip olsaydım sonları ortadan kaldırıp okuyucunun hayal gücüne bırakırdım. sonu olan şeyleri güzel bulmam ve kısıtlanmaktan pek hoşlanmam.

• Yazmak ve yazar olmak isteyenlere ve tüm insanlara önerin, tavsiyen var mı?

ben, beni değiştiren tüm acıları ele alarak yazmaya başladım. dönüm noktamı ele aldım ve kelimelerimi özgür bıraktım tıpkı özgür olmak istediğim gibi. bana kalırsa, acılarınızı özgürleştirmelisiniz. verebileceğim en güzel tavsiye…

• Son olarak bir kitap önermeye ne dersin?

bir kitap önerecek olursam…hayatımı etkileyen kitaplardan kanat güner’e ait olan eroin güncesi’ni tavsiye ederim, keyifli okumalar dilerim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: