fbpx
Haberler

Çürük Elmalar Her Yerdeler

Televizyon dizilerini ve filmleri aratabileceğiniz bir site olan Rotten Apples, size arattığınız dizi veya filmde “çürük elma” olup olmadığını söylüyor.Eğer arattığınız dizide ya da filmde yer alan kişilerden herhangi birisi cinsel istismar ile suçlandıysa “Rotten Apple (çürük elma)” kimse suçlanmadıysa “Fresh Apple (taze elma)” olarak sınıflandırılıyor.Arattığınız dizide ya da filmde yer alan kişilerden herhangi birisi cinsel istismar ile suçlandıysa “Rotten Apple (çürük elma)” kimse suçlanmadıysa “Fresh Apple (taze elma)” olarak sınıflandırılıyor. Bunun yanında eğer bir sonuç Rotten Apple olarak sınıflandırılırsa bilginin hangi kaynaktan geldiği de paylaşılıyor. Paylaşımlarda herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olduğu düşünülürse direkt olarak Rotten Apples ekibiyle de iletişime geçilebiliyor.

2006 yılında ilk defa ortaya çıksa da 2017 yılında dünya çapında etki yaratan #metoo hareketi büyümeye ve evrim geçirmeye devam ediyor. Bu hareketin son halkası ise Rotten Apples isimli websitesi. ABD’li yapımcı Harvey Weinstein’in cinsel istismar skandalı başta olmak üzere birçok Hollywood ünlüsü ifşa edildi.

Veritabanında sadece ABD dizilerini ya da filmlerini değil, tüm ülkelerin dizilerini aratmanız mümkün. Ekran alıntısında da görüldüğü gibi ülkemizdeki güncel dizilerden birine dair de sonuç bulmamız mümkün. Bunun yanında Rotten Apples’ın Twitter’dan verdiği istatistiğe göre de açıldıkları günden itibaren 5 gün içinde 2 milyon arama yapılmış site üzerinde. Bu da temiz medya tüketimi konusundaki hassasiyetin güçlendiğini gösteren güzel bir kanıt.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: