fbpx

Geceyim

Dans

Her insanın hayatında sahip olduğu ya da edinmek istediği, zorlandığı ve yorulduğu durumlarda kaçtığı, şiir yazmak,şarkı söylemek,bir şeyler çizmek gibi, hobiler vardır. Benim sahip olduğum ve bahsetmek istediğim hobi ise dans etmek.

Dans ben daha küçükken hep aklımda olan, ama hiç dışarıya yansıtmadığım isteklerden biriydi. Doğup büyüdüğüm yerden, içerisinde bulunduğum durumlardan bir türlü ulaşamadığım bir şeydi.

2014 yılında, kendimi gerçekten yalnız hissettiğim, dışarıya kapattığım ve hazır hissettiğim bir aralıkta, dansa sarıldım. Kendime bir hesap açtım ve internet üzerinden öğrenmeye çalışıp açtığım hesaba videolar yükledim. Çok geçmeden aldığım kötü yorumlardan dolayı, tam olarak başlayamadığım dansı bıraktım.

2019 yılına kadar hep bir fırsat yakalamak istedim ama ya ben hiç harekete geçmedim ya da gerçekten karşıma hiç fırsat çıkmadı. Üniversiteye başladığım yıl, orada açılmış bir dans merkezi olduğunu öğrendim ve cesaretimi toplayıp kaydoldum. Hevesimi bile alamamışken, 5 ay sonra hayatımıza korona virüsü girdi. Böylece yaşadığım yere geri dönmek zorunda kaldım ve yine dans hayatım yarıda kesildi.

Karantinanın olduğu sıralarda, bir arkadaşımın tavsiyesi ile 2014 yılında yaptığım gibi, tekrar bir hesap açtım kendime. Mayıs ayında videolar çekmeye ve yüklemeye başladım. Yine internet üzerinden kendi kendime öğrenmeyi sürdürdüm, sürdürüyorum. Başladığım tarihin üzerinden 7 ay geçti ve ne kadar geliştiğimi farketmeye başladım, çok güzel geri dönüşler aldım ve kendimi her zamankinden çok daha iyi hissediyorum. Yıllarca önüme bir fırsatın çıkmadığını söyleyip durdum kendime fakat fark ediyorum ki, o fırsatı kendim yaratmalıymışım.
Toplam Ziyaret Sayısı: 982
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Leyla
Leyla
3 yıl önce

Dansların ve sen mükemmelsin böyle devam et

%d blogcu bunu beğendi: