fbpx

Geceyim

Barış Manço ve Çocuklar

‘Barış Manço’,insan söylerken bile mutlu oluyor ,  bu mükemmel hayata, kendi kalemimle dokunmak istedim. Gerek ülkemiz için gerekse dünya için sanat camiasının el üstünde tuttuğu büyük insan . Örnek alınacak bir hayat sergileyip sessiz sedasız gitti bu dünyadan. Onu ne kadar fazla sevdiğimi size anlatacak olsam bu satırlar yetersiz kalırdı. Saygım ona karşı sonsuz. Günümüz sanatçılarından bazılarının lâkayt tavırları bile onu mumla arayıp özlemeye değecek cinsten. Modern çağın ruhsuz insanlarındansa eskinin o güzelim, yaşayarak yazan, söyleyen insanlarına hayranım.

Ben bugün Barış’ın çocuk sevgisini, çocuklarla geçirdiği güzel zamanları ele aldım.  Hepimiz hatırlarız, belki de ucundan yakalamışlıklarımız vardır.  7’den 77’ye, Adam Olacak Çocuklar gibi . Bizi ve çocukları mutlu eden ,güldüren nice güzel programa imza atmıştı kendisi . İyi ki bu güzelim fikirlerini bizimle dolu dolu paylaşmış ve ölümsüzlüğü, şu akıp giden zamana nakşetmiş.

Az önce TRT Belgeselde Adam Olacak Çocuklar’ı izledim belgeselde birkaç kişinin şimdiki zamanlarıyla geçmişteki o çocukluk hallerini sırayla veriyor .  İnsan, programın güzelliğinin daha bir farkına varıyor .  Şimdi koca koca olmuş adamlar tv’deki çocukluk zamanlarını görünce o kadar içten tebessüm ediyorlar ki gözlerinin içi gülüyor.

Bir insanın hayatına dokunmak , onda güzel izler bırakmak istiyorsan bence onun çocukluğuna dokunmalısın.  Tıpkı Barış gibi .
Bir insan kazanmak, bir çocuk kalbi kazanmayla başlar.  Bunun en güzel örneğini yıllar yıllar önce usta sanatçı bizlerle paylaşmış.

Programı izlerseniz beni daha iyi anlayacaksınız. Bir bölümünde çocuklara nasihat verirken diğer bölümünde onlara özgüven yüklüyor ve seyircilerden alkış bekliyor. Bir çocuğun en mutlu olduğu zamanlar bu olsa gerek. Ne diyeyim ki iyi ki geçtin bu dünyadan büyük usta.


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: