fbpx

Geceyim

Canımın Canı İstanbul

Uzun uzun anlatmak isterdim ama bu bir fragman…

 

Bugün Eminönüne İş Bankası Müzesini gezmeye gittim. Ve girip tam gezemeden müzenin kapanış saatine kaldım.(Üstüme kapatmadılar.) Ne zaman 6 olmuş saat farkedemedim.

Bankayı tekrar ayrıntılı anlatacağım zaten o yüzden anlatmıyorum. Müzeden çıkayım madem dolanayım biraz etrafta dedim. Zaten müzeye gelene kadar etrafı dikizleye dikizleye geldim bi de çıkarken hayranlıkla baktım. Konumu harika bir yerde,  tarih kültür kokan bir durakta bulunuyor. Zamanım kısıtlı biliyordum ,buradan bir yere yetişmek zorundaydım, araya ne sıkıştırabilirim diye düşünürken en iyisi deniz kenarına geçeyim biraz dinleneyim hem atıştırmalık bi kaç şey vardı yanımda onları yiyim dedim. Yeni Camii meydanından Eminönü alt geçidinden denizin yanına geçtim. Geçerken insanlara gülmemek mümkün değil. Yaşlı bir teyze hayatın elinden kaydığını bilircesine koşuşu çok hoşuma gitmişti. Genelde İstanbulun yorucu yıpratıcı bir şehir olduğunu söylerler ama ben en çok koşan hayatı yaşamaya devam eden yaşlıları burada görüyorum maşallah. Denize karşı mükemmel bir manzara vardı güneş daha yeni batıyordu. Keyfim o kadar yerindeydi ki bozupta fotoğraf çekemedim kusura bakmayın. Kulaklığımı taktım İstanbul listesini açtım keyifle atıştırmalıklarımı yiyerek çevremi izlemeye başladım.

Daha atıştırmalıkları bitirmeden kalkmak zorundaydım ve ayaklandım. Büyük ihtimalle bu pazar günü tekrar uğrayacağımdan gönlüm rahattı. Gelmişken bahçe pazarına bi rgirim oradan geçim dedim. İçinden geçerek meydana geri geldim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marmaraya binicektim ama biraz daha durmak istedim ve idoların oraya 5 dkcık uğradım..( 5dkcıkın birazı yukardaki fotoğraflar) Oradan doğru marmaraya…

Aşağıdaki yakışıklı güzellik kim derseniz, o Ferdi. Hani bir pazardan bahsetmiştim, hah işte oradan aldım. Daha 0 yaşında adını ise işimi hallettikten sonra rahat kafayla dönerken buldum adı ne olsun diye düşündüm bi kaç saniye sonra bi anda  kulağına ismini üfledim. Ferdi de konulurmuş demeyin menekşeye, alınır.

Yine baya yazmışım asıl olayı unuttum.

+ Ferdi, sen anlat istersen

–  …

Daha küçük konuşamıyor ama ben anladım. Hazır İstanbul biraz tatilden dolayı insan nüfusu birkaç milyon azalmışken size İstanbul rehberliği yapayım. Yaşamak kadar olmayacak belki sizin için ama  benim yaşadıklarımı size anlatacağım. Tabi ki hepsini değil o noksanlığı da günü gelir siz doldurursunuz belki İstanbul’da 🙂

Canımın Canı İstanbul

Gel Öpeyim Gerdanından

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: