fbpx

Geceyim

Kaptan

Alanınız içindeki insanları tanıdığınız kadar güçlü olabilirsiniz. İyi bir yönetici bağlantılı olduğu her insanı iyi tanımak zorundadır. Onun davranışlarını karakterini analiz etmeli ona göre de yönetmelidir. Bir insanı zaafları yüzünden direk eleyemezsiniz onun güçlü taraflarına,becerilerine odaklanın.

Dehanın bir belirtisidir yönetmek. Bir insanı analiz etmek zordur hele ki birçok insanı analiz etmek hemfikirdir ki daha zordur. Mükemmel bir empati yeteneği ve yaratıcı düşünce kabiliyetine sahip olmak gerekir. Çünkü yönettiğiniz varlığın yerine geçip onun düşüncesinden düşünerek onun hayatını tasarlama yetisini kullanırsınız.

Yeri gelir bir insanı kendisinden daha iyi tanıyacak konuma gelirsiniz. Sizin bu analiziniz ve anlayışınız kişinin size olan sadıklığını artıracaktır. Çevrenizdeki insanın anlayış ve sadıklığını kazandığınız zaman bir takım çalışması içinde girebilirsiniz. Takım çalışması milattan öncesinden beri süre gelen bir sınırsız güçtür. Takımı oluşturmak ve düzen içinde yönetmek kaptanlara düşer. Kaptanlık bir üstünlük tasarısı değildir, aksine gücü arttırarak ve onu sunmak için vardır.

Hepimiz şuna şahit olduk normal olmayan insanlar başarısız olmak için doğmamıştır. Yaşamın olduğu yer de başarı arkadan gelir. Zayıflıklar başarısızlığın sebebi değil güce doğru yönelmenizi sağlayan tabelalardır. Kendinizin yöneticisi olarak kendinizi güçleştirip sunmayı bilmeliyiz.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: