fbpx

Geceyim

Kimsesiz – Eda Özüuğurlu

Bölüm bölüm takip edebileceğiniz hikayesi ile sizi sürükleyecek roman tarzı kitap Kimsesiz…
Eda Özüuğurlu tarafından yazılan ve yazılmaya devam eden bu eseri inceleyebilirsiniz.

İnsan suyun tadını bilmeden gözyaşının tuzunu tadıyordu ve buna doğmak diyorlardı.
Bazen insan o tuzun tadını bildiğine pişman oluyordu. Böyle anlardan biri, doğduğun ilk anın katili olmak istiyordu ama bu, çoktan ölmüş bir çiçeği su vererek hayata döndürmek demekti.
İmkansızdı.
Böyle zamanlarda insanın sırtındaki hançer sayıları artıyordu. Sanki şimdi yere yığılsam sırtüstü değil de yüzüstü gömülecek gibiydim sırtımdaki bu hançerler yüzünden. Daha da kötüsü hepsinin sahibini ezbere biliyor olmamdı. Yaşamak ve ölmek. Ateş doğmak ama su olmayı seçmek. Kahkaha atmakla hıçkırarak ağlamak arasındaki o ince çizgi.
Ve başını dik tutmakla olduğun yere yığılmak.
Bunların hepsi beni oluşturuyordu. Kendimi tüm bunların içinde üstelik kendim de kırık dökükken, sıkışmış ve tuzla buz olmuş gibi hissediyordum. Bu hisse yabancı değildim ama daha önce hiç bu kadar acıdığını hatırlamıyordum.
Bir kere kahkaha atabilmek için sekiz kere ağlamışlığım, bir kere ayağı kalkmak için bin kere betonu öpmüşlüğüm, bir kere ölmek için on iki kere intihar etmişliğim vardı.
Ve şimdi de bir kere de olsa karşımdaki harabeye nefes olabilmek için her anımda nefes veriyor olarak buldum kendimi.
Çoktan ölmüş bir çiçeği su vererek hayata geri döndüremezsin, kızım.

Kimsesiz 5.Bölüm: AÇIK YARA

  Bana bıraktığı o not, o mektup tarzı birkaç dağınık cümleli yazı, kalbime ektiği ilk cümlelerdi. Geçen bunca zamanda onları gözyaşlarımla suladım, onları büyüttüm; ama biri bile yeşermedi. Ya ben toprağı değildim ya da o sözleri biri gelip ben uyurken benden çaldı. Her şey bittikten sonra bile düşündüğüm tek şey...

Okumaya Devam Et

Kimsesiz 4.Bölüm: ON SENENİN SANCISI

Sürekli aynı engele takılan, kendine benzer engelleri yaratan ve onları hiç aşamayan bir kader gibiydim. Kader denilince susulan o an kadar sessiz, dalınan o boşluk kadar da derindim bir yerde. Kendim mi boğuldum yoksa yüzmeyi hiç mi bilmiyordum diye çok düşünmüştüm. Cevabım yine araftı. Ne tam olarak boğulmuştum ne de...

Okumaya Devam Et